آیا تمرینات بدنسازی روی سایز سینه‌ها تاثیر دارد یا خیر
آیا تمرینات بدنسازی روی سایز سینه‌ها تاثیر دارد یا خیر
از جمله سوالات بسیار زیادی که خانم‌ها در مورد بدنسازی دارند اینست که آیا تمرینات بدنسازی روی سایز سینه‌ها تاثیر دارد یا خیر؟

آیا تمرینات بدنسازی روی سایز سینه‌ها تاثیر دارد یا خیر

از جمله سوالات بسیار زیادی که خانم‌ها در مورد بدنسازی دارند اینست که آیا تمرینات بدنسازی روی سایز سینه‌ها تاثیر دارد یا خیر؟

بخش زیادی از حجم سینه بانوان را چربی تشکیل می‌دهد، شکل ویژه پستان‌ها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباط‌های خاصی که بافت پستان‌ها را در بر گرفته و آن‌ها را حفاظت می‌کنند تعیین می‌شود. این رشته‌ها که به «رباط‌های کوپر» معروفند در دوره حاملگی و نیز کهولت سن، شل و یا کشیده می‌شوند و سبب آویزان شدن سینه‌ها می‌شود.

مهمترین نکته در مورد جذابیت سینه بانوان فقط سایز آن نیست بلکه خوش فرم بودن سینه‌ها است. توصیه ما این است که اگر از فرم سینه‌های خود راضی نیستید با تمرینات بدنسازی می‌توانید سینه‌هایی خوش فرم و سفت داشته باشید. اما تغییر در سایز سینه‌ها نیازمند برخورداری از یک رژیم غذایی سالم و هدفند نیز هست.

نکات

توجه کنید که تغییر در سایز سینه‌ها مربوط به میزان ذخیره چربی موجود در آن است و تمرینات بدنسازی تنها عضلاتی که در زیر پستان‌ها قرار گرفته است را رشد خواهند داد که می‌تواند مقداری سینه‌ها را بزرگتر نشان دهد اما در خوش فرم کردن سینه‌ها بسیار اثرگذار است.

به طور کلی چربی‌های ذخیره شده در بدن (مردان یا زنان) به صورت موضعی از بین نمی‌رود یعنی بافت چربی به نسبت مشخصی از تمام اعضای بدن کم می ‌شود و نمی‎توانید فقط قسمت خاصی را لاغر کنید. مثلاً باور غلطی که عموم تصور می‌کنند با انجام تمرینات شکم یا پهلو چربی‌های شکم و پهلو از بین می‌رود!

پس توجه کنید که اگر روی عضلات سینه کار کنید چربی‌های این ناحیه از بین نمی‌رود بلکه رژیم غذایی شما تعیین کننده کوچکتر شدن یا بزرگتر شدن سینه‌ها است و ورزش کردن فقط باعث می‌شود عضلات سینه بزرگتر و قویتر شود (عضله سینه از بافت چربی آن مجزا است) و در نتیجه بافت کلی سینه خوش فرم‌تر شود.

بهترین و مؤثرترین راه برای کاهش سایز سینه

بهترین و مؤثرترین راه برای کاهش سایز سینه؛ انجام ورزش‌های هوازی است. چرا که این تمرینات موجب افزایش سوخت و ساز و کاهش چربی در بدن می‌شود. اما لازم است بدانید این تمرینات موجب کاهش چربی در کل بدن می‌شود، یعنی نباید انتظار داشت که این تمرینات فقط روی چربی سینه تأثیر داشته باشند. علاوه بر تمرینات هوازی، کار با وزنه و تمرینات بدنسازی هم بر روند کاهش وزن و فرم دادن به سینه‌ها تأثیر گذار خواهد بود.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
تمرینات موثر بر فرم دهی و بزرگ کردن باسن در بانوان کدامند؟

تمرینات با وزنه مثل انواع حرکات پرس سینه ،بالا سینه و قفسه سینه کمک زیادی به سفتی و خوش فرم شدن سینه‌ها می‌کند. اما نباید نقش رژیم غذایی صحیح را نادیده گرفت. چرا که کمیت و کیفیت تغذیه یعنی میزان خوردن و اینکه شما چه می‌خورید نیز بر کاهش و یا افزایش سایز سینه تأثیر دارد. اگر شما فقط به تمرینات ورزشی اکتفا کنید و از رژیم غذایی غافل شوید، نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

پس نتیجه نهایی اینکه:

اگر سینه‌های کوچکی دارید می‌توانید با تمرینات بدنسازی و تغذیه مناسب پستان‌هایی خوش فرم و بزرگتر از قبل داشته باشید.

اما اگر سینه‌های شما بزرگ است و دچار افتادگی سینه هستید با تمرینات بدنسازی و تغذیه مناسب تنها می‌توانید آنها را کوچک‌تر و سفت‌تر کنید اما برای فرم دهی و سر بالا کردن سینه‌ها باید عمل جراحی را انتخاب کنید.

نکته مهم دیگر اینست که تنها به سایز و فرم سینه‌ها توجه نکنید چراکه داشتن شکمی صاف و کمری باریک می‌تواند هم سینه‌ها و هم باسن شما را بزرگتر و زیباتر نیز جلوه بدهد.

بزرگی و یا کوچکی سینه‌ها درست به مانند داشتن شکمی صاف و یا چاق می‌ماند اگر چه دلایل مختلفی مانند ژنتیک و وراثت مهم هستند اما مهمترین دلیل آن انتخاب است. اگر بیمار نیستید پس خوتان انتخاب کرده‌اید تا چاق باشید، لاغر باشید و سینه‌های کوچکی داشته باشید. نمی‌توان فقط با خوردن و خوابیدن شکمی صاف و سینه‌هایی خوش فرم داشت بلکه این ورزش و تمرینات بدنی است که از شما آنچه دوست دارید خواهد ساخت پس به بدنسازی به عنوان یک هنر بنگرید و آن را بیاموزید.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب