حرکت کیک بک باسن چیست وچگونه انجام میشود؟
حرکت کیک بک باسن چیست وچگونه انجام میشود؟
کیک بک باسن یک تمرین بسیار عالی برای فرم دهی و بزرگ کردن باسن است. که می‌توان آن را با وزنه یا بدون وزنه نیز انجام داد.

حرکت کیک بک باسن چیست وچگونه انجام میشود؟

کیک بک باسن یک تمرین بسیار عالی برای فرم دهی و بزرگ کردن باسن است. که می‌توان آن را با وزنه یا بدون وزنه نیز انجام داد. در ابتدا بهتر است کیک بک باسن را با بدون وزنه انجام دهید و پس از مدتی با قوی‌تر شدن عضلات از وزنه و دستگاه‌ها هم کمک بگیرید.

می‌توانید این حرکت را با استفاده از یک کش مقاومتی در خانه نیز انجام دهید. با استفاده از کش استقامتی می‌توانید فشار این حرکت را بر روی عضلات سرینی خود بیشتر کنید. در حالت چهار دست و پا قرار گیرید. دسته‌های کش را در دست گرفته و پای راست خود را درون کش بیاندازید و سپس به عقب کیک کنید، کشش را تا جایی ادامه دهید که امتداد پا و شکم‌تان یک خط راست را تشکیل دهند. حرکت را به تعداد مناسب تکرار کرده و سپس پا را عوض کنید.

گزینه بهتر، استفاده از دستگاه سیم‌کش است. در ابتدا، یک سر کابل که در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد،‌ را با مچ بند مخصوص به مچ پای خود ببندید. مقابل دستگاه بایستید، پاهای خود را جفت کنید، پای مخالف را کمی خم کنید و پایی که کابل به آن متصل است را صاف نگه دارید. پاشنه پای خود را یک تا دو قدم به عقب ببرید تا جایی که فشار شدید را در عضلات باسن خود احساس کنید. چند ثانیه در این حالت بمانید و سپس حرکت را تکرار کنید.

روش دیگر برای انجام حرکت باسن کیک بک، استفاده از دستگاه اسمیت است. انجام این حرکت نیاز به مهارت و دقت کافی دارد اما با کسب مهارت در انجام این حرکت تاثیر فوق‌العاده آن را بر عضلات باسن خواهید دید. حتما قبل از انجام این حرکت گیره‌های امنیتی دستگاه را در ارتفاع مناسب تنظیم کنید تا در صورت بروز خطا حین انجام تمرین آسیب نبینید.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
در خانه بدنسازی کنید

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب