عوارض انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص
عوارض انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص
افراد غیرمتخصص و سودجویان به دلیل عدم آگاهی با حجامت بی موقع باعث افزایش خشکی بدن، ضعف و غلبه سردی شده و سلامت فرد را به خطر می اندازند

عوارض انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص

عوارض انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص _انجام حجامت و خون گیری توسط افراد غیرمتخصص نگران کننده است و مردم باید نسبت به این مسئله حساس باشند چرا که برخی بدون توجه به اصول علمی با انجام حجامت باعث بروز عوارض جبران ناپذیری در افراد می شوند.
افراد غیرمتخصص و سودجویان به دلیل عدم آگاهی با حجامت بی موقع باعث افزایش خشکی بدن، ضعف و غلبه سردی شده و سلامت فرد را به خطر می اندازند و با توجه به این مسئله، مردم باید با آگاهی نسبت به دریافت برخی خدمات اقدام کنند و در این خصوص نیز مراجعه به متخصصان طب سنتی و مراکز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز می تواند نقش بسزایی در کاهش مشکلات احتمالی داشته باشد.

انجام حجامت برای برخی افراد از جمله سالمندان، زنان باردار و کودکان خطرناک است و متاسفانه افراد غیرمتخصص به مواردی از این قبیل و عدم انجام حجامت بی موقع توجهی نمی کنند.

افراد قبل از انجام حجامت حتما باید با متخصص طب سنتی مشاوره کنند تا به کمک پزشک پس از بررسی وضعیت جسمی، نسبت به این امر تصمیم گرفته شود.
انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص علاوه بر ایجاد کم خونی و باقی ماندن جای حجامت، اگر به صورت غیربهداشتی انجام شود می تواند باعث انتقال عفونتهای خونی از جمله ایدز و هپاتیت نیز بشود.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
باورهای غلط درباره مصرف گیاهان دارویی
  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب