رژیم لاغری ناموفق
رژیم لاغری ناموفق
به ندرت پیش می‌آید فردی كه تصمیم به كاهش وزن و پیروی از یك رژیم لاغری می‌گیرد، در اولین تلاش خود موفق شود. در این مقاله دلایل ناموفق بودن رژیم لاغری بررسی میشود.

رژیم لاغری ناموفق

به ندرت پیش می‌آید فردی كه تصمیم به كاهش وزن و پیروی از یك رژیم لاغری می‌گیرد، در اولین تلاش خود موفق شود. در این مقاله دلایل ناموفق بودن رژیم لاغری بررسی میشود.

به ندرت پیش می‌آید فردی كه تصمیم به كاهش وزن و پیروی از یك رژیم لاغری می‌گیرد، در اولین تلاش خود موفق شود، به همین دلیل است كه محصولات لاغری یكی از بزرگ‌ترین منابع را شامل می‌شود.

در اینجا به چهار دلیل رایج در شكست رژیم‌های لاغری اشاره خواهیم كرد كه در مشورت با متخصصان رژیم غذایی و تغذیه، پاسخ مقابله با آنها را یافته‌ایم.

با رعایت نكات زیر، علاوه بر موفقیت در رژیم و كاهش وزن می‌توانید از صرف هزینه‌های سنگین نیز پیشگیری كنید.

لاغر شوید و در کنار رژیم لاغری، یك رژیم غذایی سالم داشته باشید و پیامدهای مثبت آن را شاهد باشید.

همیشه گرسنه هستم

آیا به اندازه كافی غذا می‌خورید؟ یك رژیم لاغری سالم كمتر از ۱۴۰۰ كیلوكالری در روز نمی‌تواند به اندازه كافی انرژی مورد نیاز بدن شما را تأمین كند و باعث شكست شما در گرفتن رژیم لاغری می‌شود.

چه كسی گفته كه داشتن رژیم به معنای آن است كه باید همه مواد غذایی را كم مصرف كنید؟ با رعایت سه نكته زیر در انتخاب غذای خود می‌توانید رژیم لاغری صحیح‌تری داشته باشید:

اگر دوست دارید وزن شما ثابت باقی بماند، روزانه ۲۰۰۰ كیلوكالری و اگر تمایل دارید وزن خود را كاهش دهید، روزانه ۱۶۰۰ كیلوكالری مصرف كنید.

دكتر سوزان باورمن، مدیر انجمن (ucla) توصیه می‌كنند كه هیچ‌یك از وعده‌های غذایی خود را حذف نكنید. سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده داشته باشید و هر چهار ساعت یكبار چیزی بخورید تا قندخون شما ثابت باقی بماند و از هوس‌های بی‌مورد پیشگیری شود.

 پروتئین بدون چربی بخورید، زیرا در مقایسه با كربوهیدرات‌ها و یا چربی‌ها، سریع‌تر باعث سیری شما می‌شود و به مغز سیگنال می‌فرستد كه شما سیر هستید.

مراقب برگشت وزن باشید

موسسه‌های بهداشت گزارش می‌دهند كه به‌طور پیوسته تا شش ماه پس از كاهش وزن، امكان بازگشت به وزن اولیه وجود دارد.

باید توجه داشته باشید كه هر چقدر وزن شما سبك‌تر شود، بدن شما به كالری كمتری نیاز خواهد داشت.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
لاغری سریع بارژیم جنرال موتورز

بنابراین بعد از كاهش وزن به این موضوع باید بسیار دقت كنید تا وزن خود را بتوانید ثابت نگه دارید برای كاهش وزن فقط كافی است روزی ۲۰۰ كیلوكالری كمتر مصرف كنید تا در عرض دو هفته متوجه شوید كه وزن شما در حال كاهش است.

اگر با چشم‌های‌تان مقدار غذا را اندازه می‌گیرید، به این موضوع توجه كنید كه همیشه اندازه‌گیری‌های چشمی خیلی دقیق نیستند و به راحتی ۳ قاشق كره بادام‌زمینی با ۲ قاشق اشتباه گرفته می‌شود.

قطعاً پس از كاهش مصرف كالری باید مدت ورزش خود را افزایش دهید تا بتوانید چربی بیشتری بسوزانید و عضله‌سازی كنید.

چون خیلی گرفتار هستم زیاد غذا می‌خورم

غذای رستوران‌ها بسیار پركالری هستند، چرا كه هیچ‌كس نمی‌داند، آشپز برای تهیه آن غذا از چه مقدار مواد غذایی و چه مقدار كالری استفاده كرده است.

در واقع كالری غذای رستوران‌ها ۱۸درصد بیش از آنچه كه ما تصور می‌كنیم، است.

اگر مجبور شدید برای شام به رستوران بروید، به جایی غذای سرخ شده غذای كبابی سفارش دهید و به جای سیب‌زمینی سرخ شده سبزیجات بخارپز میل كنید.

اراده من در تعطیلات از بین می‌رود

ممكن است در طول هفته خود را از خوردن همه چیز محروم كنید و با رسیدن یك روز تعطیل دیگر نتوانید خود را كنترل كنید و بخواهید رژیم لاغری خود را بشکنید.

فردای روز تعطیل كه كالری اضافی مصرف كرده‌اید، بیشتر ورزش كنید؛ مثلا صبح به یك دوچرخه‌سواری و یا پیاده‌روی بروید.