بهترین ورزش برای چربی سوزی و لاغری چیست؟
بهترین ورزش برای چربی سوزی و لاغری چیست؟
چربی سوزی یکی از بهترین راه‌ها برای لاغر شدن است

چربی سوزی یکی از بهترین راه‌ها برای لاغر شدن است. اگر شما هم دچار اضافه وزن شده‌اید و نمی‌دانید کدام ورزش‌ها چربی سوزی بیشتری دارند و بهتر شما را لاغر می‌کنند با ما همراه شوید.

مدت‌هاست از اضافه وزن موضعی در ناحیه شکم و پهلو رنج می‌برید و می‌خواهید با افرایش فعالیت بدنی‌تان اندامی متناسب داشته باشید؟ شاید هم وقتی روی ترازو می‌روید از وزنتان راضی هستید یا وقتی جلو آینه قرار می‌گیرید، با تصویر خودتان مشکلی ندارید ولی می‌خواهید ورزش کنید تا جلوی اضافه وزن را در آینده بگیرید؟

– چربی سوزی و لاغری با تی آر ایکس

ورزش کردن با طناب این روزها محبوب نشده بلکه از قرن ۱۹ میلادی روی بورس بوده است. اولین بار رندی هتریک، تکاور نیروی دریایی آمریکا بود که حرکات ورزشی Total Resistance Exercise را ابداع کرد. اصول کلی این روزش شامل انجام یکسری حرکات بدنی همراه با تسمه و بندهای خاص است و ورزشکار برای انجام این حرکات باید از نیروی بدنی‌اش کمک بگیرد.
اما مساله اصلی اینجاست که شاید تی آر ایکس به تنهایی نتواند باعث کاهش وزن دلخواه شود و لازم است که حتما در کنار تی آر ایکس، یک ورزش هوازی از جمله پیاده روی، دویدن و تردمیل را هم امتحان کنید تا بتوانید به وزن دلخواهتان برسید.

محاسن ورزش تی آر ایکس

یکی از فواید اصلی این ورزش آن است که به شما کمک می‌کند تا بدنی انعطاف‌پذیر پیدا کنید و تعادل بدنی‌تان به شکل قابل ملاحظه افزایش پیدا کند.
یکی دیگر از محاسن ورزش تی آر ایکس این است که ورزشکار را کمتر از سایر فعالیت‌های بدنی در معرض خطر آسیب‌های ورزشی قرار می‌دهد چون قرار نیست در این ورزش دنبل بزنید، تی آر ایکس تاثیری روی افزایش حجم عضلاتتان ندارد. اتفاقا برعکس! مطالعاتی که اخیرا انجام شده است نشان می‌دهد این فعالیت ورزشی می‌تواند توان عضلانی ورزشکار و حجم ماهیچه‌های او را به اندازه ورزش‌ها و تمرین‌هایی که با وزنه انجام می‌شود، بهبود بدهد و از این نظر کاملا با وزنه زدن قابل رقابت است.

– چربی سوزی و لاغری با زومبا

زومبا جزو ورزش‌های هوازی یا ایروبیک تقسیم بندی می‌شود. با این حال اگر می‌خواهید در این ورزش به موفقیت برسید باید عضلات قوی و انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشید.
زومبا می‌تواند انتخابی خوب برای افرادی باشد که قصد چربی سوزی و لاغری دارند چون کالری سوزی به دنبال انجام حرکات زومبا نسبتا بالاست به عنوان مثال شما با انجام ۱۵ دقیقه حرکات زومبا می‌توانید چیزی حدود ۱۵۰ کالری بسوزانید. با این حال پیش از شروع این ورزش برای رسیدن به وزن ایده‌آل باید یک سری نکات را به دقت رعایت کنید.
به خصوص اگر دچار بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و دردهای مفصلی هستید. اگر فرد به دیابت مبتلا باشد، یا از سایر بیماری متابولیک رنج ببرد و یا آسیبی در زانو، مچ پا و… داشته باشد می‌تواند انواع دیگر ورزش زومبا مثل زومبای طلایی یا زومبای آبی را امتحان کند.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
کاهش وزن سریع با میوه خشک

– چربی سوزی و لاغری با پیلاتس

حرکات ورزشی پیلاتس یکی از بهترین فعالیت‌های بدنی است که به افراد چاق، دارای اضافه وزن یا آنهایی توصیه می‌شود که از درد کمر و ضعف عضلات شکمی رنج می‌برند. هر چند این ورزش به خودی خود نمی‌تواند کاهش وزن شدیدی ایجاد کند اما بسته به شدت انجام حرکات ورزشی، می‌تواند به چربی سوزی کمک کند.

– چربی سوزی و لاغری با حلقه

تقریبا همه ما در کودکی هولاهوب داشتیم و اصلا فکر نمی‌کردیم که بازیچه دوران کودکی مان امروز تا این اندازه محبوب شود. البته این محبوبیت نه فقط بین کودکان، بلکه بین بزرگترهایی دیده می‌شود که از مشکل چاقی و اضافه وزن موضعی رنج می‌برند و می‌خواهند با حلقه زدن، پهلو و شکمی صاف و متناسب داشته باشند.
حلقه زدن مثل خیلی از ورزش‌های دیگر از جمله پیاده روی، دویدن، استفاده از تردمیل، حرکات موزون و… در دسته ورزش‌های ایروبیک طبقه بندی می‌شود و اگر با شدت و زمان کافی انجام شود مثل هر ورزش هوازی دیگری می‌تواند به سوزانده شدن چربی‌هایی که اطراف شکم و پهلویتان تجمع پیدا کرده‌اند، کمک کند.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب