برای لاغرشدن آهسته غذا بخوریم یا سریع؟
برای لاغرشدن آهسته غذا بخوریم یا سریع؟
آرام غذا خوردن می تواند کالری دریافتی شما را پایین بیاورد و کاری می کند که کمتر غذا بخورید پس با آهسته خوردن می توانید به لاغری برسید.

برای لاغرشدن آهسته غذا بخوریم یا سریع؟

برای لاغرشدن آهسته غذا بخوریم یا سریع؟آرام غذا خوردن می تواند کالری دریافتی شما را پایین بیاورد و کاری می کند که کمتر غذا بخورید پس با آهسته خوردن می توانید به لاغری برسید.

چگونه آهسته خوردن به آرامی می تواند به شما کمک کند تا وزن خود را کم کنید؟

کاهش وزن و رسیدن به وزنی ایده آل ده ها راه و روش دارد که یکی از آنها نوع غذا خوردن است. غذاخوردنی که سرعت مناسب داشته باشد. به نظر شما آهسته غذا خوردن لاغر کننده است یا موجب اضافه وزن می شود؟ لاغری با آرام غذا خوردن ممکن است.

بسیاری از مردم غذای خود را خیلی سریع و سرسری می خورند با این حال، آهسته غذا خوردن می تواند رویکردی زیرکانه باشد.

در حقیقت، مطالعات نشان می دهند که آهسته غذا خوردن می تواند به شما کمک کند تا احساس سیری بکنید و وزن کم کنید و این بخش فواید آهسته غذا خوردن برای کاهش وزن و هم برای سلامت کلی را مورد بررسی قرار می دهد.

لاغری با آرام غذا خوردن ممکن است؟

بیش از حد سریع غذا خوردن می تواند باعث افزایش وزن شود و افرادی که سریع غذا می خورند، سنگین تر از کسانی هستند که آهسته تر غذا می خورند.

در حقیقت، سریع غذا خوردن تا ۱۱۵ درصد بیشتر مبتلا به چاقی هستند ؛ در یک مطالعه، محققان بیش از ۴٫۰۰۰ مرد و زن میانسال را مورد بررسی قرار دادند و از آن ها پرسیدند که چگونه غذای خود را می خوردند.آن هایی که می گفتند “خیلی سریع غذا می خورند” سنگین تر بودند و از سن ۲۰ سالگی وزن اضافه کردند.

مطالعه ای دیگر به تغییر وزن در بین ۵۲۹ مرد در طول یک دوره ۸ ساله نگاه کرد. آن هایی که گزارش کرده اند “سریع” هستند بیش از دو برابر افراد “آهسته” یا “متوسط” وزن دارند.

آهسته غذا خوردن به کم خوردن کمک می کند:

اشتهای شما و جذب کالری بیشتر توسط هورمون ها کنترل می شود.به طور عادی بعد از خوردن غذا، شکم شما هورمونی به نام قرلین را سرکوب می کند، هورمدنی که باعث گرسنگی می شود.

و همچنین، هورمون های آنتی چولسیستوکینین (CCK)، yy پپتید (PYY) و گلوکاجن – مانند پپتید – ۱ (GLP – 1) را آزاد می کند که این هورمون ها، پیام را به مغز حمل می کنند و به آن اطلاع می دهند که غذا را خورده اید و مواد غذایی جذب می شوند.

این باعث کاهش اشتها می شود و باعث می شود احساس سیری بکنید و به شما کمک می کند که غذا را رها کنید ؛ به طور شگفت انگیز، این فرآیند حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد، بنابراین با آهسته غذا خوردن مغز زمان مورد نیاز برای دریافت این سیگنال ها را دارد.

آهسته غذا خوردن می تواند هورمون های سیری را افزایش دهد:

خوردن خیلی سریع اغلب منجر به پرخوری می شود، چون مغز شما زمان لازم برای دریافت سیگنال های سیری را ندارد.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
نقش خواب در کاهش وزن

آهسته غذا خوردن میزان کالری دریافتی را کاهش می دهد:

در یک مطالعه، معلوم شد افراد دارای وزن نرمال و اضافه وزن در دو گام مختلف ناهار می خورند ؛ هر دو گروه کالری کمتری را در آهسته غذا خوردن دریافت می کردند، اگر چه تفاوت تنها از لحاظ آماری در گروه وزنی معمولی قابل توجه بود.

توصیه هایی برای کمک به شما در آغاز آهسته غذا خوردن وجود دارد:

از گرسنگی شدید اجتناب کنید:

آهسته غذا خوردن وقتی که شما واقعاً گرسنه هستید، خیلی سخت است. برای جلوگیری از گرسنگی شدید، برخی از میان وعده های سالم را در دست نگه دارید.

بیشتر بجوید:

بشمرید که چند بار به طور معمول لقمه غذا را می جوید و بعد آن مقدار را دو برابر کنید. ممکن است تعجب کنید که شما معمولاً چقدر می توانید بجوید.

پایین گذاشتن قاشق چنگال:

پایین گذاشتن قاشق چنگال در بین لقمه های غذا به شما کمک می کند به آرامی غذا بخورید و هر لقمه را مزه کنید.

غذاهایی بخورید که به جویدن نیاز دارند:

اینها شامل غذاهای فیبرداری هستند که نیاز به جویدن زیادی دارند، مانند سبزیجات، میوه ها و آجیل ها. فیبر نیز می تواند کاهش وزن کمک کند.

آب بنوشید:

مطمئن شوید که مقدار زیادی آب و یا نوشیدنی های غیر کالری با وعده های غذایی می نوشید.

از یک تایمر استفاده کنید:

تایمر آشپزخانه خود را برای ۲۰ دقیقه تنظیم کنید و نهایت تلاش خود را بکنید تا قبل از زدن زنگ غدا را تمام نکنید.

عوامل حواس پرتی را خاموش کنید:سعی کنید هنگام خوردن از لوازم الکترونیکی دوری کنید ؛ اگر باید تلویزیون تماشا کنید، یک برنامه ۲۰-۳۰ دقیقه ای را انتخاب کنید و تمام مدت غذا بخورید.

نفس عمیق بکشید:

اگر خیلی سریع غذا می خورید، کمی نفس عمیق بکشید ؛ این کار به شما کمک می کند که دوباره تمرکز کنید و به مسیر خود برگردید.

تمرین غذا خوردن ذهنی:

این تکنیک به شما کمک می کند تا توجه بیشتری به آنچه در حال خوردنش هستید، داشته باشید و کنترل خواسته های خود را داشته باشید.

صبور باشید:

تغییر، زمان می برد، و در واقع ۶۶ روز طول می کشد تا یک رفتار جدید به یک عادت تبدیل شود و در نهایت آهسته غذا خوردن به طور طبیعی اتفاق می افتد.