قوانین اولیه در آرایش افراد مسن
قوانین اولیه در آرایش افراد مسن
برای آرایش افراد مسن نیاز به دقت و رعایت اصول کلاسیک آرایشی وجود دارد و باید نهایت اعتدال را در آن حفظ نمود.

آرایش افراد مسن

برای آرایش افراد مسن نیاز به دقت و رعایت اصول کلاسیک آرایشی وجود دارد و باید نهایت اعتدال را در آن حفظ نمود. اغلب خانم های مسن نسبت به آرایش صورت تردید دارند، چرا که این تصور وجود دارد که میکاپ مخصوص جوانان است و چین و چروک پوست افراد مسن را بیشتر نمایان می سازد. اما شما می توانید با انتخاب رنگ های مناسب و رعایت تکنیک زیرسازی آرایش، به چهره خانم های مسن شادابی و نشاط ببخشید و رنگ و روی تازه ای به پوست خسته بدهید.

قوانین اولیه در آرایش افراد مسن

یرای آرایش افراد مسن به هیچ وجه از رنگ های تیره استفاده نکنید چرا که این رنگ ها سن و سال را بیشتر نشان می دهد. پوست را تمیز نموده و مرطوب کننده بزنید. دقت کنید مرطوب کننده به مژه ها مالیده نشود. با استفاده از اندکی روغن بادام شروع به ماساژ بسیار ملایم صورت کنید. با حرکات دورانی نوک انگشت ها به سمت بالا تمامی قسمت های صورت و گردن را ماساژ دهید.

دقت کنید که چربی و رطوبت لازم را که در اثر افزایش سن در افراد میانسال از بین رفته به طور موقت به پوست برگردانید. سپس شروع به زیرسازی آرایش کنید. زیر سازی به رنگ هلویی ملایم و امثال آن نشاط و جوانی بیشتری به چهره خواهد داد. از کرم پودرهایی که سنگین و دارای مقدار زیادی پودر است استفاده نکنید چون ممکن است در خطوط چهره حرکت کرده و چروک هایی در ناحیه خط خنده و خط اخم و دور چشم ایجاد نماید. برای آرایش افراد مسن در ناحیه دور چشم از کانسیلر مایع بسیار طبیعی استفاده کنید تا با بقیه صورت هماهنگ شود.

ناخن های خوشرنگ و خوش فرم

فراموش نکنید که زیبایی دست های یک خانم مسن درست به اندازه صورت او اهمیت دارد. بنابراین برای تکمیل آرایش افراد مسن باید به دقت دست های او را مانیکور کرده و از لاک بسیار خوشرنگ و متناسب با لباس یا رژ لب او برای ناخن هایش استفاده کنید. اندازه ناخن ها در خانم های مسن نباید بیش از حد بلند باشد، چرا که علاوه بر ایجاد زحمت برای او جلوه نازیبایی به دست های او خواهد داد.

آرایش مو در افراد مسن

بسیاری از خانم های مسن به شکل نرمال علاقه به موهای کوتاه دارند. چون هم نگهداری از موهای کوتاه آسان تر از موهای بلند است و هم آنها را جوان تر نشان خواهد داد. توصیه آسان طب برای آرایش افراد مسن در موها امتحان یک مدل موی کوتاه و شیک در این رده سنی و براشینگ کاملا حرفه ای برای آنهاست. در ضمن پیشنهاد برای رنگ موی این خانم ها رنگهای سری طبیعی (N) با درجه تیرگی ملایم است. چرا که رنگ های بسیار تیره صورت آنها را مصنوعی و خشن نشان خواهد داد.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
زیبا نمودن مو با روغن طبیعی

پرهیز از ۳ مورد در آرایش افراد مسن

  1. پرهیز از کشیدن خطوط پهن و پر رنگ
  2. پرهیز از رژ لب های تند و تیره
  3. پرهیز از رنگ های اکلیلی و براق

√ پرهیز از کشیدن خطوط پهن و پررنگ: برای آرایش افراد مسن از خط چشم های پهن و بیش از حد کشیده استفاده نکنید. چرا که صورت آنها را مصنوعی و زننده نشان خواهد داد. ریمل پر رنگ تر از حد نرمال نیز به همین ترتیب عمل نموده و به چهره آنها جلوه ای ماسک زده می بخشد. از رنگ هایی تا حد نهایت ملایم و لطیف و ملیح استفاده کنید تا وقار و ملاحت بیشتری به چهره آنها ببخشید.

√ پرهیز از رژ لب های تند و تیره: هر چقدر در انتخاب ملایم رژ لب دقت کنید نتیجه کار شما شیک تر و طبیعی تر خواهد بود. رژ لب هایی با رنگ های صورتی و نارنجی ملایم، یاسی و… می تواند شادابی و جوانی تازه ای به پوست خسته افراد مسن بیاورد. از رنگ های قرمز و قهو ای، زرشکی و شکلاتی تیره دوری کرده و اجازه ندهید ملاحت طبیعی چهره یک خانم مسن توسط این رنگ های تند و تیره مخدوش شود.

√ پرهیز از رنگ های اکلیلی و براق: هرگز برای آرایش افراد مسن از رنگ های اکلیلی و براق استفاده نکنید. نه در سایه چشم و نه در انتخاب رژ لب و نه رژ گونه ها. استفاده از رنگ های براق و اکلیلی چهره افراد مسن را بسیار چرب و سنگین و خسته نشان خواهد داد. رنگ های مات و فاقد زرق و برق برای آرایش افراد مسن بسیار مناسب و زیبایی آفرین هستند. پس شما می توانید از رنگهای طبیعی و گرم و البته بسیار ملایم برای آرایش افراد مسن استفاده کرده و در جهت ایجاد نشاط و طراوت در چهره آنها پیش بروید.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب