لاغرشدن با رژیم سیب زمینی و ماست
لاغرشدن با رژیم سیب زمینی و ماست
رژیم سیب زمینی و ماست شاید کمی سخت باشد اما نتایج خوبی دارد. افرادی که اضافه وزن دارند دست کم یک بار رژیم های لاغری را تجربه کرده اند.

لاغر شدن با رژیم سیب زمینی و ماست

رژیم سیب زمینی و ماست شاید کمی سخت باشد اما نتایج خوبی دارد. افرادی که اضافه وزن دارند دست کم یک بار رژیم های لاغری را تجربه کرده اند.

 بعضی رژیم ها سخت و طولانی است و به همین خاطر ممکن است بازدهی کمی داشته باشد. یکی از رژیم های موثر کاهش وزن, رژیم سیب زمینی است.

با رژیم سیب زمینی می توانید در مدت سه روز در حدود ۵ کیلو کم کنید. در این رژیم، سیب زمینی را به تنهایی بدون نان میل کنید. همچنین باید سیب زمینی پخته مصرف شود. در این رژیم به مدت سه روز در تمامی میان وعده و وعده های اصلی باید سیب زمینی پخته مصرف شود.

رژیم میوه و سبزیجات برای لاغری طرفداران بسیاری دارد. رژیم قارچ، رژیم موز و رژیم لاغری سیب زمینی را می توان از محبوب ترین این رژیم های غذایی کاهش وزن نام برد.

نقش سیب زمینی در کاهش وزن

در حالی که مطالعات نشان از وجود رابطه میان مصرف سیب زمینی و افزایش وزن دارند، اما اگر دریافت کالری خود را محدود کنید، خوردن سیب زمینی نمی تواند در رژیم لاغری تان مشکلی ایجاد کند.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ در ژورنال کالج آمریکایی تغذیه منتشر شد، به مقایسه کاهش وزن ۲ گروه از افراد پرداخت که رژیم کم کالری داشته و گروهی سیب زمینی مصرف می کردند و گروهی آن را حذف کرده بودند. نتایج مطالعه دریافت که مصرف سیب زمینی تاثیری در افزایش وزن افراد نداشته است.

سیب زمینی ساده برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند فوایدی دارد. طبق گزارش شورای اطلاعات غذایی اروپا، سیب زمینی ساده یکی از سبزیجات فوق العاده سیرکننده است که باعث می شود به مدت طولانی تری احساس سیری کنید. وقتی قصد دارید غذای کمتری بخورید، این ویژگی مهمی محسوب می شود.

برنامه غذایی رژیم ۳ روزه سیب زمینی و ماست

روز اول

صبحانه: یک سیب زمینی پخته بدون نمک، یک فنجان ماست

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
رژیم لاغری ویژه شاغلان

ناهار: ۲ سیب زمینی پخته بدون نمک، یک فنجان ماست

شام: ۲ فنجان ماست

روز دوم

صبحانه: یک فنجان ماست

ناهار: ۲ سیب زمینی پخته بدون نمک، یک فنجان ماست

شام: یک سیب زمینی پخته بدون نمک، یک فنجان ماست

روز سوم

صبحانه: یک سیب زمینی پخته بدون نمک

اهار: یک سیب زمینی پخته بدون نمک، یک فنجان ماست

شام: یک فنجان ماست

توصیه

در طی دوره سه روزه این رژیم حتما آب فراوان میل کنید. برای تنوع می توان در یک وعده به جای سیب زمینی از یک عدد تخم مرغ نیز استفاده کرد. می توانید سیب زمینی را همراه با نمک و فلفل میل کنید ولی از مصرف نان, روغن و سایر خوراکی ها در طی رژیم سیب زمینی خودداری کنید.

همچنین نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه نیز باید بدون قند و شکر استفاده شوند و خوردن نوشابه در طی این مدت ممنوع است.

نهایت زمانی که می توان رژیم لاغری سیب زمینی را ادامه داد هفت روز است و پیشنهاد می شود که اگر قصد دوباره گرفتن این رژیم کاهش وزن را دارید فاصله ای یک ماهه بین رژیمتان بگذارید. در صورت ضعف و بی حالی می توانید یک عدد خرما در میان وعده میل کنید.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب