کاهش وزن با رژیم تخم مرغ
کاهش وزن با رژیم تخم مرغ
رژیم تخم مرغ یک رژیم کم کربوهیدرات و کالری، اما با پروتئین بالاست. این رژیم برای کاهش وزن در نظر گرفته می شود

کاهش وزن با رژیم تخم مرغ

کاهش وزن با رژیم تخم مرغ _رژیم تخم مرغ یک رژیم کم کربوهیدرات و کالری، اما با پروتئین بالاست. این رژیم برای کاهش وزن در نظر گرفته می شود و بدون حذف پروتئین به تقویت عضلات منجر می شود.

رژیم تخم مرغ انواع مختلفی دارد، اما در هر یک از آن ها شما فقط می توانید از آب یا نوشیدنی های با کالری کم استفاده کنید.

در این رژیم، غذاهایی با کربوهیدرات بالا و قندهای طبیعی مانند میوه ها ، نان ها ، پاستا و برنج از رژیم غذایی حذف می شوند. در رژیم تخم مرغ، هیچ نوع تنقلاتی وجود ندارد، به جز آب یا سایر نوشیدنی های با کالری بسیار پایین.

برنامه رژیم تخم مرغ

با وجود آن که چند نوع مختلف رژیم غذایی تخم مرغ وجود دارد، اما همه آن ها هدف یکسانی را دنبال می کنند. شما روز خود را با مصرف تخم مرغ شروع می کنید و همچنان می توانید کمی از مواد غذایی با پروتئین پایین مصرف کنید. برنامه رژیم تخم مرغ می تواند به شکل زیر باشد:

مواد غذایی با پروتئین پایین شامل:

  • تخم مرغ
  • مرغ
  • ماهی

میوه ها و سبزیجاتی که می توانید بخورید عبارتند از:

  • گریپ فروت
  • کلم بروکلی
  • مارچوبه
  • کدو سبز
  • قارچ ها
  • اسفناج

در نسخه سنتی رژیم تخم مرغ، تخم مرغ و یا منبع دیگری از پروتئین لاغر مانند مرغ یا ماهی را در هر وعده غذایی می توانید مصرف کنید. سبزیجاتی با کربوهیدرات و یا گریپ فروت در صبحانه و شام گنجانده می شود.

یک برنامه غذایی نمونه شامل:

صبحانه: ۲ عدد تخم مرغ آب پز شده و ۱ عدد گریپ فروت یا یک عدد تخم مرغ با اسفناج و قارچ

ناهار:کمی نان و کلم بروکلی ، سینه مرغ

شام: ماهی و سالاد سبزیجات

نمونه دیگری از رژیم تخم مرغ شامل رژیم تخم مرغ و گریپ فروت است که در آن شما نیمی از گریپ فروت را با هر وعده غذایی می خورید. برنامه غذایی در این نمونه از رژیم غذایی شامل:

صبحانه: ۲ تخم مرغ پخته شده و ۱/۲ گریپ فروت

ناهار: سینه مرغ سرخ شده، کلم بروکلی و گریپ فروت

شام: ماهی و ۱/۲ گریپ فروت

نسخه نهایی رژیم تخم مرغ هم که کمتر رایج است رژیم غذایی «سخت » تخم مرغ است. در این نسخه، فقط تخم مرغ پخته شده مصرف می شود. این رژیم غذایی توصیه نمی شود، زیرا بسیار مشکل است و می تواند باعث سوء تغذیه شود.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
روش های طبیعی کاهش وزن

رژیم سفیده تخم مرغ

تخم مرغ دارای انواع مختلف مواد مغذی است،ارزش تغذیه ای تخم مرغ بسته به اینکه شما زرده آن و یا سفیده را مصرف می کنید، متفاوت است. سفیده تخم مرغ، به عنوان یک لایه محافظ برای جلوگیری از نفوذ باکتری های مضردور تا دور زرده قرار گرفته است.

سفیده تخم مرغ از حدود ۹۰٪ آب و ۱۰% پروتئین تشکیل شده است. اگر زرده را حذف کرده اید و فقط سفید تخم مرغ را مصرف میکنید، ارزش تغذیه ای تخم مرغ به میزان قابل توجهی تغییر می کند.

سفیده تخم مرغ دارای پروتئین بالا و کالری کم است. در واقع، سفیده تخم مرغ حاوی حدود ۶۷٪ از تمام پروتئین موجود در تخم مرغ است.

علاوه بر این، این پروتئین با کیفیت بالا، یک پروتئین کامل است. به این معنی که شامل تمام ۹ اسید آمینه ضروری برای بدن است تا بدن قادر به انجام بهترین عملکرد باشد.

با توجه به محتوای پروتئین بالای سفیده ، مصرف سفیده تخم مرغ از مزایای سلامتی زیادی برخوردار است.

برخی از افراد، در مصرف تخم مرغ به دلیل چربی های اشباع شده و میزان کلسترول بالای آن بسیار احتیاط می کنند.

اما باید گفت که تمام کلسترول و چربی موجود در تخم مرغ، در زرده آن یافت می شود. بنابراین می توان به راحتی از سفیده تخم مرغ استفاده کرد.از طرف دیگر، سفیده تخم مرغ، دارای پروتئین تقریبا خالص و بدون چربی یا کلسترول است.

بنابراین، مصرف سفیده تخم مرغ از زرده تخم مرغ، رژیم سالم تری است. اما با این حال مطالعات نشان داده است که کلسترول موجود در تخم مرغ برای اکثر افراد، مشکل حادی ایجاد نمی کند.برای استفاده از رژیم تخم مرغ، تحت برنامه غذایی مناسب و تحت نظر پزشک عمل کنید.