لاغری سریع با سبوس
لاغری سریع با سبوس
تحقیقات نشان می دهد سبوس در لاغری سریع موثر است. اگر به دنبال روش فوری برای کمک به کاهش وزن هستید، استفاده از سبوس برای لاغری با فیبر بالا مانند سبوس گندم و جو برای شما بسیار مناسب است.

لاغری سریع با سبوس

تحقیقات نشان می دهد سبوس در لاغری سریع موثر است. اگر به دنبال روش فوری برای کمک به کاهش وزن هستید، استفاده از سبوس برای لاغری با فیبر بالا مانند سبوس گندم و جو برای شما بسیار مناسب است.

مصرف انواع سبوس برای لاغری و یا سایر غلات در هنگام صبحانه، به این معنی نیست که شما با خیال راحت،  چیپس و آبنبات و مواد غذایی با چربی بالا مصرف کنید، زیرا رژیم غذایی برای کاهش وزن، باید حساب شده و سالم باشد.

افزودن فیبرهای غذایی و انواع سبوس برای لاغری در رژیم غذایی نقش موثری دارد. البته بهتر است قبل از رژیم حاوی سبوس برای لاغری ابتدا با پزشک داخلی مشورت کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

سبوس گندم و جو به عنوان منبع قوی فیبر انتخاب خوبی برای برنامه ریزی کاهش وزن شما بوده و شما به راحتی می توانید انواع سبوس را به عنوان میان وعده غذایی مصرف کنید. پیش از انتخاب هر نوع سبوس برای لاغری در مورد آن کمی تحقیق کنید.

سبوس مرغوب باید حاوی حداقل ۵ گرم فیبر و کمتر از ۸ گرم قند در هر وعده غذایی باشد. علاوه بر این، تمام کالری ها در هنگام کاهش وزن محاسبه می شود، بنابراین توجه داشته باشید که چقدر غلات و کالری مصرف می کنید.

یک فنجان سبوس گندم دارای ۱۳۰ کالری، ۳۳ گرم کربوهیدرات، ۷ گرم فیبر، ۷ گرم قند، ۱ گرم چربی و ۴ گرم پروتئین است که می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

سبوس جو و لاغری

جو حاوی ۷۰۴ کالری است که در صورت مصرف آن با هدف کاهش وزن، باید حدود ۲۰۰ کالری آن را با پیاده روی سوزاند. در اهداف کاهش وزن، سبوس جو گزینه مناسبی است و از این میزان کالری، تنها ۱۹ درصد آن چربی است.

بیش از نیمی از کالری موجود در سبوس جو مربوط به کربوهیدراتهای پیچیده است. سبوس جو همچنین حاوی ۲۰ گرم پروتئین است، اما تنها ۲ گرم آن، قند است. بنابراین، سبوس جو می تواند گزینه خوبی برای کاهش وزن باشد.

جو حاوی مقدار زیادی فیبر است که به شما کمک می کند تا مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و پرخوری نکنید. با مصرف سبوس جو میل زیادی به مصرف شیرینی و غذاهای سنگین ندارید.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
لاغری سریع با غذای خوشمزه رژیمی

اگر به جای میان وعده های شیرین و یا پر چربی از سبوس جو استفاده کنید، احساس بهتری خواهید داشت و با حرکت روده بهتر، دفع بیشتر داشته و دستگاه گوارش شما  پاکسازی می شود. در نتیجه با مصرف غذای کمتر و با افزایش حرکت روده به کاهش وزن دلخواه می رسید.

سبوس گندم و چاقی

گندم یکی از محصولات مقوی و مفید در بین غلات است. سبوس گندم از آسیاب دانه های گندم به دست می آید که منبع غنی از فیبر رژیمی است. در سال های اخیر مصرف سبوس گندم به عنوان منبع مناسب از فیبر و تاثیرگذاری آن افزایش یافته است.

شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد؛ بین سبوس گندم و اضافه وزن رابطه مستقیمی وجود دارد. البته برخی عقیده دارند که مصرف سبوس گندم در کاهش وزن هم موثر است اما این موضوع زمانی درست است که سبوس گندم، در رژیم غذایی، به طور مناسب قرار گیرد.

سبوس گندم به دلیل پروتئین بالا ممکن است در صورت مصرف زیاد باعث اضافه وزن می شود. با توجه به آمار موجود، مصرف سبوس گندم رو به افزایش است و مشخص است که نقش موثری در از بین بردن برخی مشکلات قلبی عروقی، وزن، فشار خون و کاهش التهاب دارد.

شما در همه حال، با استفاد ه از یک رژیم غذایی مناسب می توانید به اهداف مورد نظر خود، دست پیدا کنید.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب