حد طبیعی لاغری ماهانه
حد طبیعی لاغری ماهانه
تبلیغات رژیم‌های لاغری سریع چند روزه نوعی فریبكاری است و صحت علمی ندارد و اینكه گفته می‌شود با استفاده از این رژیم‌ها می‌توان 3تا 5كیلو وزن در چند روز كم كرد اصلا امكان پذیر نیست.

حد طبیعی لاغری ماهانه

حد طبیعی لاغری ماهانه _تبلیغات رژیم‌های لاغری سریع چند روزه نوعی فریبكاری است و صحت علمی ندارد و اینكه گفته می‌شود با استفاده از این رژیم‌ها می‌توان ۳تا ۵كیلو وزن در چند روز كم كرد اصلا امكان پذیر نیست. کاهش وزن مجاز در ماه ۲ تا ۴ کیلوگرم است

 خیلی از افراد برای رسیدن به تناسب اندام دست به هر اقدامی می‌زنند و سعی می‌كنند با رژیم‌های ساختگی و بدون پایه و اساس وزن خود را كاهش دهند. این درحالی است كه رژیم‌های ساختگی و معجزه‌آسا فقط برای مدتی كوتاه می‌توانند فرد را خوشحال كنند و مدت زیادی نمی‌گذرد كه این تناسب اندام ساختگی از بین رفته و فرد مجبور می‌شود رژیم‌های سخت‌تری را نسبت به گذشته انجام دهد كه عوارض آن روی سلامت فرد گاهی جبران ناپذیر است.

راهكار غیر علمی سونا

استفاده از سونا موضوع دیگری است كه برای لاغری استفاده می‌شود. دكتر صفوی در این‌باره می‌گوید: باور لاغرشدن با استفاده از سونا از آنجا ناشی می‌شود كه سونا باعث خشك شدن آب بدن و در نتیجه كاهش وزن می‌شود. همین موضوع درخصوص داروهای مدر و مسهل هم صدق می‌كند و این موارد باعث كاهش آب بدن می‌شود و تأثیری روی لاغری ندارد بلكه آسیب‌هایی را به كبد، كلیه و سیستم گوارشی بدن وارد می‌كند. وی درخصوص رژیم‌های لاغری با استفاده از میوه نیز گفت: این رژیم‌ها هم برخلاف تبلیغاتی كه می‌شود چندان تأثیر‌گذار نیستند و تنها عوارض آنها آسیب‌هایی است كه به فرد وارد می‌شود.

حد طبیعی لاغری ماهانه

این متخصص تغذیه با اشاره به این نكته كه حد طبیعی كاهش وزن برای لاغر شدن ۲ تا ۴ كیلوگرم در هر‌ماه است، می‌گوید: رژیم‌های نوبتی لاغری كه فرد در آن مثلا یك هفته رژیم می‌گیرد و بعد ۳روز به روال قبل از رژیم غذا می‌خورد و دوباره یك هفته رژیم سخت می‌گیرد، شوك‌های مقطعی است كه نتیجه‌‌ای جز كاهش مقاومت بدن و كاهش سوخت‌وساز و در نهایت شكست رژیم غذایی ندارد.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
از بین بردن چربی شکم با میوه

به گفته وی بهترین راه برای رژیم این است كه راه‌حل مشكل چاقی را درون خود فرد جست‌وجو كنیم، چرا كه لاغر شدن مسیر میانبر ندارد و كاهش وزن یك اتفاق جادویی نیست كه فورا اتفاق بیفتد. كاهش وزن یك مسیر و یك روند است كه باید طی شود. فرق یك فرد ۶۰ كیلویی با یك فرد ۸۰كیلویی فقط در وزنشان نیست. این دو نفر در عادت‌ها، انتخاب‌ها و سبك زندگی با هم متفاوتند. یك فرد ۸۰كیلویی اگر می‌خواهد واقعا به یك فرد ۶۰كیلویی تبدیل شود باید با آموزش و تمرین، استحقاق ۶۰كیلویی شدن را پیدا كند و این روند نیازمند برنامه‌ریزی تخصصی و صرف‌زمان، رفتاردرمانی و شناخت‌درمانی است. این شخص به هرشكل دیگری لاغر شود، لاغری ظاهری و موقتی خواهد بود و دیر یا زود رشته‌هایش پنبه خواهد شد و به وزن قبلی‌اش برخواهد گشت.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب