قرص لاغری و فواید آن(CLA )
قرص لاغری و فواید آن(CLA )
CLA یا لینولئیک اسید کونژوگه یکی از ایزومرهای لینولئیک اسید است و این بدین معناست که دارای تغییری جزئی در ساختار مولکولی به دلیل تغییر در وظایف مواد غذایی می‌باشد.

قرص لاغری و فواید آن(CLA )

سی ال ای (CLA) چیست؟

قرص لاغری و فواید آن_CLA یا لینولئیک اسید کونژوگه یکی از ایزومرهای لینولئیک اسید است و این بدین معناست که دارای تغییری جزئی در ساختار مولکولی به دلیل تغییر در وظایف مواد غذایی می‌باشد. این یکی از اسیدهای چربی آزاد می‌باشد که به طور طبیعی در گوشت و مواد لبنی وجود دارد و توسط بدن تولید نمی‌گردد بنابراین باید از طریق رژیم غذایی تامین شود.

CCLA فرم تغییر یافته LA می باشد ( اسید چرب امگا ۶ پر اهمیت برای انسان ) . اسید چرب امگا ۶ از غذاهایی که می خوریم گرفته می شود بویژه گوشت و لبنیات . به همین دلیل است که CLA هم در گوشت و لبنیات یافت می شود .

اولین بار در سال ۱۹۸۸ ویژگی ضد سرطان CLA بر روی یک موش آزمایش شد . CLA در بدن تولید نمی شود اما از طریق غذاهایی مانند شیر ، کره ، گوشت گوساله و بره جذب می شود .

CLA آنتی اکسیدان ، ضد سرطان و آنتی کاتابولیک بسیار قوی می باشد . همچنین سیستم ایمنی بدن را ارتقا می دهد . برخی از مواد موجود در CLA در چربی سوزی ، ساخت و نگه داری عضلات نقش دارند .

قرص لاغری (چربی سوز) CLA از جمله محصولاتی می باشد که ممکن است اسم آن را شنیده باشید اما اطلاعات کافی در مورد آن نداشته باشید . تحقیقات اخیر نشان می دهد که CLA منافع بسیار زیادی برای ورزشکاران بویژه بدنسازان دارد . CLA ماده منحصر به فردی است زیرا در منابع حیوانی لبنیات وجود دارد و ویژگی ضد سرطان آن تاثیرات زیادی در سطح مصرف انسان داشته است .

قرص لاغری CLA:

فواید قرص لاغری CLA:

افزایش میزان متابولیسم :

این ویژگی برای هر ورزشکاری که سعی در وزن کم کردن دارد ویژگی مثبتی محسوب می شود .

افزایش رشد عضلات :

عضلات چربی را می سوزانند و همچنین در متابولیسم نیز شرکت می کنند که در مدیریت کاهش وزن موثر است .

کاهش کلسترول و تریگلیسیرید :

از آن جایی که بسیاری از افراد کلسترول و تری گلیسیرید بالایی دارند ، CLA می تواند بر روی هر فردی با کلسترول بالا تاثیر داشته باشد .

کاهش استحکام انسولین :

این ویژگی به افراد بزرگسال کمک می کند تا از دیابت جلوگیری شود و کنترل وزن را راحت تر می کند .

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
روش سریع برای لاغری شکم

کاهش حساسیت های غذایی :

از آن جایی که آلرژی های غذایی در هنگام کاهش وزن ممکن است سخت تر شود ، این ویژگی CLA نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کند .

 ارتقا سیستم ایمنی بدن :

CLA با ارتقا سیستم ایمنی بدن در برابر باکتری های گوناگون ، ویژگی مهمی از خود را به نمایش می گذارد .

چه میزان CLA مصرف کنیم ؟

بیشتر تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که هر فرد به میزان ۳٫۲ تا ۶٫۴ گرم CLA در روز نیاز دارد تا از تاثیرات آن بهره مند شود . در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد عوارض را به همراه دارد .

بهترین زمان مصرف قرص لاغری (چربی سوز) CLA ؟

بهترین زمان مصرف مکمل سی ال آ قبل و یا همراه با وعده های غذایی اصلی و هر بار ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیگرم می باشد .

قرص های  لاغری یا چربی سوز سی ال ای نوترکس (Nutrex Lipo-6 CLA) که به صورت سافت ژل ارائه می گردند، دارای مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشند و دارای ۱۰۰۰ میلی گرم CLA بوده که می تواند باعث چربی سوزی و لاغری شود به ویژه اگر همراه با ورزش های هوازی همراه باشد و در صورتیکه همراه با ورزش های قدرتی و استقامتی استفاده شود ، همزمان با چربی سوزی موجب افزایش حجم عضلات نیز می گردد.

همچنین سافت ژل بودن این محصول باعث می شود از مشکلات گوارشی در حین مصرف جلوگیری شده و عوارضی برای مصرف کننده نداشته باشد.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب