اشتباهات رایجی که از کاهش وزن جلوگیری می‌کنند
اشتباهات رایجی که از کاهش وزن جلوگیری می‌کنند
یکی از اصول اساسی برای کاهش وزن، سوزاندن کالری بیشتر است. اما این مطلب به این معنا نیست که باید کمتر غذا بخوریم. عنصر کلیدی، صحیح غذا خوردن است.

اشتباهات رایجی که از کاهش وزن جلوگیری می‌کنند

اشتباهات رایجی که از کاهش وزن جلوگیری می‌کنند _یکی از اصول اساسی برای کاهش وزن، سوزاندن کالری بیشتر است. اما این مطلب به این معنا نیست که باید کمتر غذا بخوریم. عنصر کلیدی، صحیح غذا خوردن است.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تصمیم بگیریم وزن خود را کاهش دهیم. داشتن بدنی سالم یا اندامی متناسب و حس خوبی که با نگاه کردن خود در آینه به ما دست می‌دهد می‌تواند از مهمترین دلایل کاهش وزن باشد.

۱- رژیم غذایی خود را درست تنظیم نمی‌کنید

به طور کلی، هنگامی که تصمیم می‌گیریم وزن خود را کاهش دهیم، اولین کاری که انجام می‌دهیم این است که دست از غذا خوردن می‌کشیم. در حالی که مطالعات مختلف نشان داده‌اند، تنها راه برای کاهش موثر وزن، پیروی از یک رژیم غذایی سالم است که حاوی تمام گروه‌های غذایی باشد. البته، مقدار مصرف آن‌ها باید مناسب و به اندازه باشد.

نباید خود را محدود کنیم و غذا نخوریم بلکه باید از مواد غذایی سالم و به مقدار مورد نیاز بدن مصرف کنیم. شاید بهتر باشد عادت‌ها و شیوه آشپزی خود را تغییر دهیم. به عنوان مثال، گوشت قرمز را جایگزین گوشت سفید کنیم و از مصرف گوشت‌های پر چرب اجتناب کنیم.

کار خوب دیگری که می‌توانیم انجام دهیم این است که مصرف شکر را کاهش دهیم. از مصرف مواد غذایی که حاوی نمک بسیار بالایی هستند نیز باید خودداری کرد. به جای مصرف کیک، چیپس یا تنقلات بهتر است میوه‌ها و سبزیجات تازه مصرف کنیم.

۲- با متخصص تغذیه مشورت نمی‌کنید

اشتباه دیگری که مانع کاهش وزن می‌شود این است که هیچ‌گاه با یک متخصص مشورت نمی‌کنید. اگر این کار را انجام ندهید نمی‌توانید یک برنامه غذایی درست و متناسب با سن و وضعیت جسمی خود داشته باشید. متخصص تغذیه، برنامه‌ای را با توجه به وزن فعلی و شرایط فیزیولوژیک بدن شما تنظیم می‌کند.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
نقش ویتامین ها بر وزن

به طور خلاصه، مشورت با متخصص بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. بدین ترتیب، از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری می‌شود.

۳- نوشیدنی‌های سالم مصرف نمی‌کنید

اغلب هنگامی که تصمیم می‌گیریم وزن خود را کاهش دهیم، عادت‌های غذایی خود را تغییر نمی‌دهیم. به جای مصرف نوشیدنی‌های آماده و حاوی قند، بهتر است از نوشیدنی‌های سالم و طبیعی استفاده کنیم. نوشیدنی‌های حاوی قند باعث افزایش وزن و تجمع چربی در بدن می‌شوند.

۴- ورزش نمی‌کنید

تخقیقات پزشکی نشان داده‌اند که فاکتور مهم در کاهش وزن انجام ورزش منظم است. با انجام ورزش می‌توانید به راحتی کالری‌های اضافی بدن خود را بسوزانید. ورزش منظم سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و این امر منجر به کاهش وزن می‌شود.

ورزش‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از انجام آن لذت ببرید. خانواده و دوستان خود را نیز تشویق کنید تا در کنار شما ورزش کنند. بدین ترتیب، انگیزه بیشتری برای ورزش کردن خواهید داشت.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب