کاهش وزن با انجام کارهای روزمره
کاهش وزن با انجام کارهای روزمره
برای خانم‌هایی که کار‌های خانه را دوست ندارند باید بگوییم که کارهای خانه به اندازه ورزش کردن استرس را کم می‌کند و برای سلامتی مفید است به حدی که نیاز ندارید برای داشتن اندام متناسب باشگاه بروید

کاهش وزن با انجام کارهای روزمره

کاهش وزن با انجام کارهای روزمره _برای خانم‌هایی که کار‌های خانه را دوست ندارند باید بگوییم که کارهای خانه به اندازه ورزش کردن استرس را کم می‌کند و برای سلامتی مفید است به حدی که نیاز ندارید برای داشتن اندام متناسب باشگاه بروید. کسانی که کار‌های خانه مثل جارو کردن و یا تمیز کردن کف خانه انجام میدهند به اندازه کسانی که تردمیل میزنند ورزش کرده‌اند.

در ادامه به ذکر کار‌های خانگی که باعث کاهش وزن می‌شوند اشاره کرده‌ایم.

شستن ظروف

شستن ظرف‌ها نه تنها اضطراب را کم می‌کند بلکه سلامت کلی بدن را نیز تقویت می‌کن. اگر روزانه ۱۵ دقیقه ظرف بشوئید در هفته ۵۶۰ کالری می‌سوزانید که برابر است با ۲۵۰۰ متر شنا کردن.

هنگامی که پشت سینک ایستاده اید چند مرتبه پا‌ها را بالا ببرید تا عضلات ران و پا‌ها نیز تقویت شود.

جارو برقی کشیدن

۳۰ دقیقه جارو برقی کشیدن برابر است با ۱۵ دقیقه ورزش کیک بوکسینگ که در نیم ساعت ۹۰ کالری می‌سوزاند. جارو کشیدن ورزش خوبی برای بازوها، پا‌ها و عضلات هسته است. به علاوه در تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که جارو کشیدن در کار‌های خانه به سلامت قلب کمک می‌کند و طول عمر را زیاد می‌کند.

شستن لباس‌ها

فقط با پر کردن و خالی کردن ماشین لباسشویی حدود ۷۸ کالری می‌سوزانید. این کار شامل آویزان کردن لباس‌ها روی رخت آویز هم می‌شود که برابر است با ۱۰۰ دراز نشست. اگر با دست لباس می‌شویید در عرض نیم ساعت ۱۰۰ الی ۲۰۰ کالری می‌سوزانید. به علاوه عضلات دست‌ها نیز تقویت می‌شود. هنگام شستن و آب کشیدن لباس‌ها حرکت ورزشی اسکوات را تمرین کنید.

تمیز کردن حمام

۱۵ دقیقه شستشوی وان حمام برابر است با ۳۰ اسکوات پرشی. با این کار خانگی ۱۰۰ کالری می‌سوزانید به علاوه عضلات بازو‌ها و شانه‌ها نیز تقویت می‌شود.

تا جایی که می‌توانید سرعت تمیز کردن را بالا ببرید تا سرعت ضربان قلب هم بالا برود.

مرتب کردن تخت

اولین کاری که صبح‌ها بعد از بیدار شدن انجام می‌دهیم مرتب کردن تخت است. باید بگویم که این کار ساده چندین فواید سلامتی دارد. مثل تقویت سطح انرژی و ایجاد احساس موفقیت و سلامت. کسانی که هر روز صبح تخت خود را مرتب می‌کنند شب‌ها خواب آرام تری نسبت به کسانی که اتاق خواب نامرتب رها می‌کنند دارند.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
گلوتن چیست؟

تحقیقات نشان داده است عوض کردن روتختی‌های یک خانواده ۴ نفره در ۱۵ دقیقه ۶۵ کالری می‌سوزاند که برابر است با ۱ کیلومتر پیاده روی.

اتو کردن لباس‌ها

۳ ساعت اتو کردن در هفته منجر به سوزاندن ۴۲۰ کالری می‌شود که برابر است با کلاس‌های زومبا. این کار خانگی عضلات بازو را تقویت می‌کند. البته باید مراقب باشید که هنگام اتو کشیدن لباس‌ها خم نشوید و بهتر است ایستاده این کار را انجام دهید.

هنگام اتو کشیدن سبد لباس‌ها را روی زمین قرار دهید تا محبور باشید برای برداشتن لباس‌ها خم شوید و به عضلات کشش وارد کنید.

غذا پختن

با ۳۰ دقیقه آشپزی ۷۵ کالری می‌سوزانید. خرد کردن، سرخ کردن و هم زدن غذا ورزش‌های خوبی برای بازو‌ها به حساب می‌آیند. به علاوه ایستاده غذا پختن ورزشی برای عضلات هسته محسوب می‌شود.

اگر می‌خواهید هنگام آشپزی کالری بیشتری بسوزانید خمیر غذا‌ها را خودتان درست کنید.

  • نویسنده : علی کیان پور
  • منبع خبر : تیم طراحی بادی کلاب