راهکار برای کاهش وزن افراد تنبل
راهکار برای کاهش وزن افراد تنبل
در این مطلب برای افراد تنبل راهکار‌های جالبی داریم که می‌توانند با کمترین فعالیت، کالری بسوزانند وکاهش وزن کنند.

راهکار برای کاهش وزن افراد تنبل

در این مطلب برای افراد تنبل راهکار‌های جالبی داریم که می‌توانند با کمترین فعالیت، کالری بسوزانند وکاهش وزن کنند.

 سوزاندن کالری و فعالیت‌های ورزشی بهترین روش است، اما افراد تنبل، همیشه به دنبال آسان‌ترین روش‌ها و کم دردسرترین فعالیت‌ها هستند. در اینجا برای این دسته، راهکار‌های جالبی داریم که می‌توانند با کمترین فعالیت، کالری بسوزانند و وزن کم کنند. کافی است تغییرات کوچکی در سبک زندگی خود ایجاد کنید و نتیجه آن را در مقیاس بزرگ مشاهده کنید.

قهوه بنوشید

قهوه حاوی کافئین است و با افزایش سطح انژی بدن، مزیت‌هایی را به همراه می‌آورد. اول این که با نوشیدن قهوه، احتمال بیشتری دارد به قصد پیاده روی و دوچرخه سواری از منزل خارج شوید. دوم این که به شما کمک می‌کند مدت زمان بیشتری فعال بمانید و احساس خستگی دیرتر به سراغ تان آید. به شرط این که قهوه را بدون شکر و بدون کرم یا شیر پرچرب مصرف کنید. اگر قهوه تلخ نمی‌توانید بنوشید، از عسل طبیعی استفاده کنید.

به جای صندلی، روی توپ‌های ورزشی بنشینید

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای سوزاندن کالری، عوض کردن صندلی قدیمی چرخ دار، با یک توپ بزرگ ورزشی است. نشستن روی توپ، شما را وادار می‌کند بدون زحمت زیادی، تعادل خود را حفظ کنید. باور کنید یا نه، اما با کمک این روش می‌توانید در روز ۲۰۰ کالری بسوزانید که معادل ۳۰ دقیقه دویدن است.

تنها چند روز در هفته، کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف کنید

یکی از دلایل شکست افراد در رژیم‌های غذایی، این است که نمی‌توانند کربوهیدرات را به طور کامل از وعده‌های خود حذف کنند. ما به افراد پیشنهاد می‌کنیم تنها دو روز در هفته، از خوردن تنقلات و غذا‌های مورد علاقه شان، مثل پیتزا خودداری کنند.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
لاغری بدون رژیم

آدامس بجوید

باور می‌کنید که جویدن آدامس، روشی برای سوزاندن کالری باشد؟ واقعیت این است که تحقیقات نشان می‌دهند آدامس بدون قند به کاهش اشتها کمک می‌کند که در نتیجه به کاهش وزن منجر می‌شود.

غذا‌های تند مصرف کنید

مصرف غذای تند و فلفلی، دو مزیت دارد. اول این که بعد از آن‌ها مدت زمان بیشتری احساس سیری می‌کنیم و دوم این که، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. پس تا می‌توانید فلفل را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید.

از الکل دوری کنید

معمولاً نوشیدنی‌های الکلی دارای قند و کالری هستند و بنابراین این مواد قندی با کاهش وزن، در تضاد است. نوشیدنی‌های پرکالری همچنین موجب افزایش چاقی به خصوص چاقی شکمی می‌شوند.