خواص مهم گلاب برای داشتن صورتی زیبا
خواص مهم گلاب برای داشتن صورتی زیبا
گلاب از گیاه گل محمدی تهیه می شود و بسیار معطر است. اسانس گل محمدی جزو گرانترین اسانس های دنیاست. از گلاب برای قطع خونریزی از سینه، گرفتگی صدا، درد معده و روده، آرامش اعصاب و هم چنین زیبایی پوست استفاده می شود.

خواص مهم گلاب برای داشتن صورتی زیبا (ویدئو)

خواص گلاب برای سلامتی جسم، روح و زیبایی بسیار است. یکی از خواص گلاب برای سلامتی آرامش اعصاب است. همچنین گلاب گرفتگی صدا را بهبود می بخشد. درمان آکنه و جوش صورت یکی دیگر از فواید گلاب برای پوست است. در این بخش مهمترین خواص گلاب برای زیبایی پوست را به شما معرفی می کنیم. شما میتوانید مقداری از آن را به کمک پنبه به پوست بزنید. هر روز این کار را انجام دهید تا کم کم نتیجه اش را ببینید.

خواص گلاب چیست؟

گلاب از گیاه گل محمدی تهیه می شود و بسیار معطر است. اسانس گل محمدی جزو گرانترین اسانس های دنیاست. از گلاب برای قطع خونریزی از سینه، گرفتگی صدا، درد معده و روده، آرامش اعصاب و هم چنین زیبایی پوست استفاده می شود.
این مایع پر فایده ماده ی شگفت انگیزی است؛ این مایع پر فایده خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضدباکتریایی دارد، آب رسان پوست است و برای انواع پوست و مشکلات پوستی مفید است. این مایع پر فایده یکی از درمان های خانگی مؤثر است که عوارض جانبی ندارد و بیشتر  فواید گلاب از لحاظ علمی ثابت شده هستند.

خواص گلاب برای زیبایی پوست صورت

در این قسمت مهمترین خواص گلاب برای پوست صورت را به شما معرفی می کنیم:

۱- خواص گلاب و پوست حساس:

این مایع خوشبو به دلیل خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی خود، قرمزی و التهاب پوست را کاهش می دهد. زمانی که پوست های حساس ملتهب می شوند، ممکن است نتوانند هیچ ماده آرایشی بهداشتی را تحمل کنند؛ در این موارد، می توان از گلاب به عنوان تقویت کننده و پاک کننده (همراه با شیر) استفاده کرد. به گزارش آسان طب در موارد بسیار نادر، ممکن است گلاب برای پوست های حساس ملتهب و جوش دار، مناسب نباشد ؛ با این حال ، در این صورت می توانید پس از رفع جوش های پوست ، از گلاب استفاده کنید.

۲- خواص گلاب آفتاب سوختگی:

گلاب برای آفتاب سوختگی هم فواید زیادی دارد. این مایع خوشبو به دلیل خواص ضدالتهابی خود، به کاهش قرمزی و سوزش ناشی از آفتاب سوختگی کمک می کند.

۳- خواص گلاب و خشکی پوست:

طبق اطلاعات بدست آمده گلاب پوست را آبرسانی می کند و خشکی آن را کاهش می دهد، اما برای رفع خشکی پوست، بهتر است که از ترکیب آن با مواد دیگری استفاده کرد. ترکیب روغن زیتون و گلیسیرین با این مایع خوشبو، یک درمان خانگی مؤثر برای خشکی پوست است. اگر پوستتان مستعد آکنه نیست، از این درمان مؤثر استفاده کنید.

۴- خواص گلاب پیری پوست:

از دیگر فواید گلاب رفع پیری پوست است. پوست های آسیب دیده را ترمیم می کند و در نتیجه، سرعت فرآیند پیری پوست را کاهش می دهد؛ مجاورت پوست با پرتوهای فرابنفش، آلاینده ها و محصولات پوستی سنگین باعث تولید اکسیدان های مخرب در سطح پوست و پیری آن می شود.

خواندن این مطلب را از دست ندهید!
درمان جوش به روش طبیعی

۵- خواص گلاب آکنه:

گلاب با جلوگیری از رشد باکتری ها، جوش های پوستی را کاهش می دهد. اگر از آن به عنوان تقویت کننده استفاده شود، چربی اضافی پوست را از بین می برد، جوش ها را کاهش می دهد، پوست را آبرسانی می کند و منافذ پوست را مسدود نمی کند.

نکته ی دیگر این است که عطر گلاب آرام بخش است، فشار خون را پایین می آورد و استرس و اضطراب را کاهش می دهد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
مکمل کوآنزیم Q10 را بیشتر بشناسیم

چگونه برای زیبایی صورت از گلاب استفاده کنیم؟

می توان از این مایع خوشبو به عنوان تقویت کننده، مرطوب کننده، ماسک یا پاک کننده ی آرایش استفاده کرد.

خواص گلاب تقویت کننده:

برای تقویت پوست های چرب، می توان از این مایع خوشبو به تنهایی و یا همراه با آلوئه ورا و عسل استفاده کرد. این تقویت کننده بدون مسدود کردن منافذ پوست، آن را آبرسانی می کند و علاوه بر این، به کاهش آکنه کمک می کند.

خواص گلاب مرطوب کننده:

برای پوست های خشک، گلیسیرین و روغن زیتون را به گلاب اضافه کنید تا رطوبت از دست رفته ی پوست را به آن بازگرداند.

خواص گلاب ماسک صورت:

برای افزایش خواص آرام بخشی و آبرسانی انواع ماسک صورت، می توان این مایع خوشبو را به آن ها اضافه کرد.

خواص گلاب پاک کننده آرایش:

می توان از این مایع خوشبو برای پاک کردن آرایش استفاده کرد ؛ پنبه ای را به گلاب آغشته کنید و آن را به آرامی روی سطح پوست بکشید.

گلاب برای چه نوع پوست هایی مناسب است؟

می توان از گلاب برای همه ی انواع پوست استفاده کرد. گلاب پوست های خشک را آبرسانی، پوست های چرب را تقویت و پوست های حساس را آرام می کند.

گلاب برای پوست ما فواید زیادی دارد. شما میتوانید از ان به عنوان ماسک استفاده کرده و صورتتان را با آن بشویید.

یا مثلا پنبه ای را آغشته به آن کرده و روی پوستتان بمالید.

گلاب برای سلامتی هزاران فایده دارد. همچنین آرامش بخش است.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از آسان طب تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.